Oddýchnuté

TELO

Potrebujete si oddýchnuť? Ponúkame Vám relaxačné masáže, ktoré dokážu uvoľniť stres, upokojiť svaly a zmierniť bolesť.

Masáže

Masáže sú dôležitým nástrojom na podporu duševného i fyzického zdravia. Mnoho ľudí sa domnieva, že sa masáže využívajú len na relaxáciu…opak je však pravdou.  Dokážu pomôcť pri širokej škále zdravotných problémov, na zníženie stresu či úľaviť od bolesti. Ktorý typ masáže je ten pravý?

Prečo by ste mali chodiť na masáže?

 • zlepšujú kvalitu spánku  
 • pomáhajú pri úzkosti a depresií
 • posilňujú imunitný systém
 • znižujú zápaly kĺbov a svalovú stuhnutosť
 • zlepšujú cirkuláciu krvi
 • zvyšujú pocit pohody a relaxu

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž sa využíva najmä na prevenciu a liečbu chorôb pohybového ústrojenstva, ale možno ju využiť aj ako wellness procedúru.  Pomáha pri liečbe takzvaných psychosomatických porúch ako je stres, nepokoj, migréna, bolesti hlavy či prevencia. Účinok prebieha lokálne, natiahnutím a uvoľnením svalov, stimuláciou krvného obehu a bunkového metabolizmu. Tým sa zmierni bolesť v postihnutej oblasti. Ponúkame masáže častí tela i celotelové ošetrenie. 

 

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI

Na túto obľúbenú masáž sa používajú hladké, ploché kamene ktoré sa prikladajú na konkrétne časti vášho tela.  Teplo je skvelý spôsob, ako uvoľniť svalové napätie a zvýšiť úroveň relaxácie.

LYMFODRENÁŽNA MASÁŽ

Lymfodrenážna masáž je forma celotelovej masáže používaná na podporu pohybu lymfatických tekutín v tele. Cieľom tohto typu masáže je pomôcť telu udržiavať správny krvný obeh, rovnováhu telesných tekutín a imunitné funkcie. Je skvelá aj ako prevencia proti skleróze, trombóze, obezite kŕčovým žilám, akné i celulitíde. Našom salóne nájdete 2 typy lymfodrenážnej masáže a to ručnú lymfodrenáž a prístrojovú lymfodrenáž.

 

reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je terapeutická technika, ktorá zahŕňa vyvíjanie tlaku na špecifické oblasti chodidiel (reflexné body), ktoré zodpovedajú rôznym orgánom a systémom v tele. 

Prečo by ste mali chodiť na masáž chodidiel?

 • znižuje stres a úzkosti
 • zlepšuje krvný obeh
 • uľavuje od bolesti
 • posilňuje imunitné
 • funkcie
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • zmierňuje bolesti hlavy

BANKOVANIE

Bankovanie je alternatívna forma terapie, ktorá zahŕňa použitie pohárikov na vytvorenie sania na povrchu pokožky. Zahriatím vzduchu vo vnútri pohárika, sa vytvorí vákuum, ktoré vtiahne kožu a spodné tkanivo do pohára. Podporuje hojenie, znižuje bolesť, pomáha pri stuhnutých svaloch i uľavuje od stresu. 

TELOVÉ ZÁBALY

Parafínový zápal
Pri parafínovom zábale je pokožka úplne pokrytá parafínom, ktorý pomáha udržať teplo a zanechá vašu pokožku upokojenú, zjemnenú a hydratovanú. 

Bahenný zábal
Technika, ktorý pozostáva z rozotierania bahennej zmesi s morskou riasou a škoricou rovnomerne po tele. Medzi výhody patrí spevnenie pokožky, strata hmotnosti, ako aj zníženie zápalu.

Rašelinový zábal
Rašelina je 100% prírodná zmes zvyškov rôznych rastlín, obsahujúca živiny, stopové prvky a minerály. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sa ako rašelinové zábaly používa proti celulitíde, bolesti svalov a kĺbov, reumatických problémoch i iných ochoreniach.

Bahenný zábal
Technika, ktorý pozostáva z rozotierania bahennej zmesi s morskou riasou a škoricou rovnomerne po tele. Medzi výhody patrí spevnenie pokožky, strata hmotnosti, ako aj zníženie zápalu.

Medová masáž
Terapeut pri masáži nanáša med na pokožku a následne pomocou rúk masíruje danú oblasť. Lepkavá povaha medu pomáha vytvárať podtlakový efekt, ktorý môže pomôcť zvýšiť prietok krvi a lymfatickú drenáž v danej oblasti. Okrem toho med obsahuje antioxidanty a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť upokojiť pokožku a poskytnúť relaxačný zážitok.

Čokoládová masáž
Čokoládová masáž je kúpeľná liečba, ktorá využíva rozpustenú čokoládu ako primárnu zložku masáže. Detoxikuje, tonizuje, hydratuje a zjemňuje pokožku. Vôňa čokolády dokonca stimuluje endorfíny z tela.